AS Lereşti - Inter Coteşti 2-1 (2-0)

Au marcat: Al. Popescu (min. 12 şi 27) / An. Dorcioman (min. 73)
AS LEREŞTI: Sitaru - Cocoş, Bădulescu, Verde, Avrigeanu, Boteanu, Pitiruţi, I. Gheorghe, Marin, N.Cicu, Al. Popescu. Pe foaie: Niţoiu - Cataramă, Nicolae.
INTER: Hoaghea - Neaţă, C.Şoiman, D.Lică, Tiţa, S.Dorcioman, Fl.Lică, L.Şoiman, Răucea, Argeşeanu, Safta. Pe foaie: Voican - Negrilescu, Pătru, Bogdan, An. Dorcioman.
Arbitri: Ovidiu Dobrescu (Bughea de Jos) - Elena Richiţeanu şi Răzvan Rădulescu (ambii Câmpulung)
Observator: Ciprian Neculăescu (Câmpulung)

AS Lereşti şi Inter Coteşti au jucat în această după-amiază meciul restanţă contând pentru etapa a III-a a Campionatului Judeţean de fotbal - Seria Nord, iar victoria, indiferent de numele învingătoarei, menţinea echipa în apropierea podiumului. Cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de Alexandru Popescu în minutele 12 şi 27 şi multe alte ocazii clare de a înscrie, AS Lereşti s-a şi văzut câştigătoare, numai că, golul senzaţional din minutul 73 al lui Andrei Dorcioman (de la jumătatea terenului) a încins spiritele pe teren, iar victoria gazdelor era din acel moment pusă sub semnul întrebării. Formaţia care a dominat minutele rămase a fost tot cea vizitatoare, însă n-a mai reuşit să înscrie şi astfel, scorul final a fost 2-1 pentru AS Lereşti care a urcat în clasament până pe locul 5, în timp ce Inter Coteşti a coborât o poziţie (locul 7).